Вимерлі очі, сіре обличчя, зморщені брови і анальгетики в шлунку – такий типовий портрет жінки, страждаючої головними болями, пов'язаними з початком менструального циклу. У медицині є навіть таке поняття «
менструальна мігрень». Що робити, щоб пом'якшити або зменшити ці фізіологічні страждання?
«Перше – не поспішайте хапатися за пігулки! – рекомендує провідний науковий співробітник ГНІЦ профілактичної медицини Галина Холмогорова. – Неухильно виконуйте правило трьох Т: тепло, темно, тихо. Яскраве світло, шум і холод тільки підсилять мігрень.
На найбільш хворобливі точки наклейте шматочки простого пластиру (їх можна носити протягом всього дня). Періодично масажуйте хворобливі точки на скронях, потилиці і тім’ї. Виконайте цю процедуру 3-5 разів і ви відчуєте полегшення.
Навіть в приміщенні забезпечте голову теплом: надіньте шерстяну хустку, пов'язку, беретик. Можна на 15-20 хвилин прикласти на хворобливу область зварене на круто яйце або теплий мішечок з сіллю.
Оскільки менструальна мігрень носить алергічний характер (розпад білків незаплідненої яйцеклітини), то при дуже сильному болі прийміть не анальгетики, а який-небудь антигістамінний препарат. Цього дня ніяких прань, прибирань, спорту і поїздок. Якщо початок менструального циклу випало на початок вихідних – просто лежіть удома. Якщо ні, то краще узяти відгул.
Не вийшло не ходити на роботу? Тоді постарайтеся виключити на цей день всі справи, які пов'язані з концентрацією уваги, аналізом, глибоким осмисленням. Займіться текучкою, що називається, «на спинний мозок».
В період місячних організм жінки особливо схильний до
простудних захворювань, які можуть в цей період дати більшу кількість ускладнень, чим звичайно. Особливо на жіночу статеву сферу. Тому гарненько простежте за своїм одягом і ногами.
Зніміть на якийсь час високі каблуки, оскільки, якщо таз нахилений вперед, органи зміщуються і відбувається ще і набряк внутрішніх тканин, що тільки підсилить больовий синдром.
У менструальний період жінкам, страждаючим алергічними захворюваннями, можна чекати загострення хвороби. Тому особливо акуратно виконуйте вказівки лікуючого лікаря і приймайте ліки. Крім того, уважно стежте за харчуванням.
Багато продуктів самі по собі є алергенними: морква, полуниця, малина, жовток яйця і т.п. Щоб уникнути алергічних проявів відмовтеся на період місячних від всіх продуктів червоного кольору – овочів, ягід, фруктів, м'яса, курячих ніжок.
І ще раз прошу жінок задуматися, чи варто їм глушити менструальну мігрень лікарськими анальгетиками. Просто підрахуйте скільки ви з'їсте цих препаратів за рік (з року в рік) і представте, як при такій кількості пігулок повинна відчувати себе ваша кров, печінка, нирки, шлунок.
Чи доводиться дивуватися після таких регулярних «хімічних атак», що ви відчуваєте розбитість, нетравлення, втому і інші нездужання?»
www.ualady.net