Королю-сонцю Людовику XIV це неодмінно сподобалося б. Його прекрасним палацом у
Версалі тепер можна насолоджуватися в повному блиску і вночі, завдяки проекту Philips Lighting, що вперше забезпечив постійне освітлення палацу в темний час доби.
Завдяки досвіду і спонсорській підтримці французького відділення Philips в реалізації цього незвичайного проекту, створюється абсолютно нове враження, відновлена забута обстановка.
Рівень освітлення приглушений на недавно побудованих будівлях і акцентований на трьох старовинних об'єктах – це вхід в «ворота честі»; підйом до «воріт честі» по дорозі, що веде до палацу, з виглядом на королівську каплицю і внутрішній двір королівського палацу зроблений з мармуру.
Дизайнер проекту Джин-Марк Дюпон говорить: «Освітлення було побудовано так, щоб відтворити святкову атмосферу двору часів короля-сонця, коли тільки свічки були джерелом освітлення палацу. Створена світлова атмосфера дозволить скласти дійсне враження під час екскурсійних турів і звернути увагу відвідувачів на основні елементи архітектури минулих років».
Дотримуючи стародавні традиції убрання палацу, світлові дизайнери розробляли концепцію освітлення з особливою уявою і ретельністю. Застосовуючи весь спектр різних світлових ефектів, вони створили атмосферу душевності і пишності, максимально наближену до старих часів, використовуючи всілякі методи для посилення враження від пам'ятників.
Встановлені 500 прожекторів дозволили піднятися на вершину технічної і естетичної якості. Це було досягнуто завдяки продукції Philips Lighting – світильники Decoflood і Pompeii, обладнані лампами MASTERcolour і MASTERline ES, відмінно зарекомендували себе в архітектурному освітленні. Квадратні моделі світильників, вмонтовані в землю, забезпечують відмінне освітлення палацу. Реалізація проекту зайняла майже рік, було використано більше 12 кілометрів дротів.
У своїй вітальній промові на відкритті Мішель Тоуза, директор Philips Lighting France, розповів про роль світла в сучасному суспільстві. Після твердження, що «світло є чинником комфорту і безпеки», він продовжив: «Але хороше освітлення також і чинник задоволення, навіть елемент, що несе радість, особливо в ті моменти, коли, як сьогодні, це використовується для поліпшення нашої культурної спадщини. Philips брав участь у великій кількості світлових проектів у всьому світі, особливо у Франції, де одним з найбільш відомих проектів є освітлення Ейфелевої башти в Парижі. Тому ми повинні були зробити проект
Версальського палацу ще цікавішим. Адже не можна забувати, що вісімнадцяте століття, коли блищав знаменитий двір
Версаля і ідеї французьких філософів розповсюджувалися по всьому світу, називалося століттям світла!
Джерело