Черкащина — це перлина в серці України. Багаті природні ресурси, значний історико-культурний потенціал, високий рівень розвитку інфраструктури туризму створюють можливості для всебічного задоволення пізнавальних і рекреаційних потреб не лише вітчизняних, а й іноземних туристів.
Унікальне поєднання і сучасності і минулого, реальності і легенди давнини створюють численні історико-культурні пам'ятки на тлі чарівної природи. До послуг туристів на Черкащині — 39 державних музеїв та 7 історико-культурних заповідників (Шевченківський національний заповідник в Каневі; заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка" на Звенигородщині; Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник; національний заповідник "Чигирин"; Кам'янський історико-культурний заповідник; історико-культурний заповідник "Трахтемирів"; заповідник Трипільської культури в Тальному), які знайомлять з видатними пам'ятками історії, культури та природи краю.

Для тих, хто звик до активного туризму, природні особливості Черкаської області сприятимуть чудовому відпочинку та оздоровленню, адже тут багато водних ресурсів, лісів, чудові краєвиди, лікувальний клімат. Територією Черкащини протікає 1037 річок, узбережжя яких майже повсюдно використовуються для відпочинку. Самі ж водні артерії застосовуються для рибальства, судноплавства, водного туризму. Велика кількість водосховищ і ставків (понад 2 тисячі) має не лише господарське, а й рекреаційне значення.
У межах області знаходиться понад 400 об'єктів природоохоронних територій загальною площею близько 40 тис.га, де зосереджені особливо унікальні неповторні ландшафти. Національним багатством є Черкаський бір — найбільший масив (понад 28 тис.га) дубово-соснових лісів лісостепової зони України. Черкаський край вабить своїх гостей своєрідною красою природи, унікальними пам'ятками історії і архітектури. Неповторне обличчя древніх Черкас, мальовничі береги Дніпра, чарівна "Софіївка", високі канівські кручі і гетьманська столиця Чигирин залишають незабутні враження у всіх, хто хоч раз побував на цій благословенній землі.
ЧИГИРИН

В Україні є заповідні місця, де кожний квадратний метр території дихає історією, де на кожному кроці оживають давні звичаї та традиції. Таким місцем є Чигиринщина — історичне ядро української нації, центр українського державотворення. Серед її найяскравіших історичних сторінок — визвольна війна XVII ст., Коліївщина, Холодноярська республіка. У Чигирині — столиці першої української козацької держави і резиденції гетьмана України — Богдан Хмельницький приймав послів із багатьох держав Європи. Із Суботова, де Богдан (Зіновій) Михайлович Хмельницький народився, провів свої дитячі роки і де, за свідченнями літописців, його поховано в Іллінській церкві, гетьман керував збройними силами у визвольній війні українського народу 1648-1654 рр. Тут він підписував свої універсали до народу. У 1995 році до 400-річчя від дня народження Богдана Хмельницького було створено Національний історико-культурний заповідник "Чигирин".
Серед унікальних пам'яток археології, історії, архітектури, природи — одне з найбільших в Україні городищ скіфського часу в Холодному Яру (VII-V ст. до н.е.), Троїцька церква Мотронинського монастиря біля села Мельники. Відомі далеко за межами Чигиринщини Бастіон Дорошенка у м.Чигирин, гідрологічна пам'ятка природи "Три криниці" поблизу Суботова, 1000-літній дуб на хуторі Буда, званий у народі Залізняковим, музей Б. Хмельницького в Чигирині, розташований у приміщеннях будинку повітової управи кінця XIX ст. На Замковій (Богдановій) горі, яка є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення збереглися залишки зведеної в козацькі часи фортеці.
Інструмент для будівництваbuket.ck.ua